O mnie

Fotografią zajmuję się od dziecka. Po raz pierwszy aparat trzymałem w ręku mając 6 lat. Była to Practica Super TL. Spędzałem wtedy z rodzicami wakacje nad morzem. Potem przez wiele lat pomagałem ojcu w zakładzie fotograficznym. Najpierw suszyłem zdjęcia potem pomagałem wywoływać filmy. Podczas wakacji, rodzinnych imprez i innych ważnych wydarzeń zawsze miałem koło siebie aparat. Do dziś sporo robię analogiem. Po ojcu odziedziczyłem dwa świetne Canony: zawodowego Ftb i pół profesjonalnego T-50 (w 1985 roku, w Krakowie takie cacka miało może kilka osób). Mam też unikalny obiektyw Canon FD 35-70mm f4 z wbudowanym systemem AF dostępnym po naciśnięciu przycisku na korpusie obiektywu (!).

12 lat temu przeszedłem na zawodowstwo. Miałem podpisane kilka umów z różnymi agencjami ale w końcu zdecydowałem się na pracę jako freelancer. Mam na swoim koncie kilkadziesiąt kampanii reklamowych, jestem oficjalnym współpracownikiem największych banków fotografii. Głównie interesuje mnie wszystko, co związane z modą, urodą i zdrowiem. Wykonuję także zdjęcia kalendarzowe, zajmuję się fotografią wnętrz i sesjami ślubnymi.

Pracuję z asystentem. Każda sesja rozpoczyna się od przygotowania makijażu i fryzury. Bez względu na miejsce korzystam z dodatkowego oświetlenia.

Bazuję na sprzęcie firmy Canon. Podstawowym aparatem jest pełnoklatkowy EOS 5DmkIII. Do niego komplet obiektywów o różnych ogniskowych: począwszy od Canona EF 24mm f1.4 L USM a na Canonie 70-200 f2.8 L IS USM skończywszy. Do tego pełnoklatkowy bezlusterkowiec Sony A7II z obiektywem Carl Zeiss (Sony FE 24-70mm f4 ZA OSS Carl Zeiss Vario Tessar) – system który stale rozbudowuję. Systemom Canona i Sony towarzyszą lampy, sterowniki i akcesoria.

Nie pracuję na zasadzie TFP. Prowadzę legalną, zarejestrowaną działalność gospodarczą regularnie rozliczając się z urzędem skarbowym.